poniedziałek, 16 grudnia 2013

(Nie)bezpiecznie w domu!

Codzienne czynności i topografia domu dla nas dorosłych to chleb powszedni. Doskonale wiemy co i jak nalezy robić, by uniknąć sytuacji niebezpiecznych.
Inaczej ma się sprawa gdy chodzi o małe dziecko. Ciekawski maluch, który dopiero co zaczął raczkować i/lub chodzić oczywiście nie zdaje sobie sprawy z czyhających niebezpieczeństw. Przecież w szafce może być coś ciekawego a drzwi tak zabawnie trzaskają przy zamykaniu. A może uda się je złapać nim zamkną sie na dobre? Chwila nieuwagi i mała pulchna rączka ląduje pomiędzy nimi a futryną.
Inna sytuacja - mama coś gotuje! Ciekawe co? Chwila moment i garnek z gotującą się zupą ląduje na maluchu!
Oczywiście nikomu nie życzymy by na własnej skórze sprawdził efekt takiej zabawy... i mamy sposób, a nawet kilka, by do takich nie doszło.
Właśnie wprowadziliśmy do oferty zabezpieczenia na meble, kontakty narożniki itp KLIK! Macie już swoje?

środa, 11 grudnia 2013

"Co mi w duszy gra, kim będziesz dziecino ma!" - konkurs www.bobasimama.pl

Uwielbiamy Was rozpieszczać i nagradzać <3 Jako, że w ostatnim konkursie przeważały zdjęcia dzieciaczków, tym razem sprobujemy zachęcić do udziału mamusie spodziewające się maleństw.
Jak już zdradziliśmy, by wziąć udział w konkursie należy wysłać nam zdjęcie brzuszka...ale to nie wszystko :)

Zastanawiacie się kim będzie Wasz maluch gdy dorośnie? Wolelibyście by talent dziedziczył po tacie a urode po mamie (lub odwrotnie oczywiście;)), poszedł w ślady babci, dziadka, starszego rodzeństwa? Pokażcie to nam!

Konkurs  pod tytułem "Co mi w duszy gra, kim bedziesz dziecino ma!"  polega na umalowaniu , udekorowaniu brzuszka , lub  przebraniu. Wszystkie rekwizyty i style dozwolone :) 
Tematyka:
- przedstawcie w kreatywny sposób swoje przeczucia co do tego jaką maluszek będzie miał dusze , charakter , zawód( dusza artysty, sportowca, naukowca itp). 
- udekorowany brzuszek sfotografujcie a zdjęcie wyślijcie do nas poprzez wiadomość na facebooku :)

Przesłane zdjęcia będą publikowane na naszym profilu na facebooku, także nie zapomnijcie dopisac w zgłoszeniu, że zgadzacie się na publikacje prac :) Zwycięzce wybierze team Bobasimama.pl. Nagrodzimy najkreatywniejszą i najciekawszą pracę.! Zdjęcia z poczuciem humoru mile widziane ;)

Konkurs trwa od dziś 12.12.13 roku do 12.01.2014 a do trzech dni od zakończenia ogłosimy zwycięzce! 
Nagrodą jest - poduszka ciążowa, która po porodzie przyda się do karmienia KLIK!












poniedziałek, 2 grudnia 2013

Stylowa przyszła mama z www.bobasimama.pl

Ubrać się elegancko i wygodnie podczas ciąży? To jest możliwe! O ile w dni powszednie nie stanowi to większego problemu, tak w Święta czy też wyjście do restauracji lub na elegancki bankiet może przyprawić nas o kilka dodatkowych, siwych włosów. Okazuje się, że rzeczy sprzed ciąży, w które wchodziłyśmy do tej pory stały się za ciasne, za krotkie i zwyczajnie za małe! W głowie powstaje wizja męskiej koszulki i rozciągniętego dresu…
Drogie Panie, nic prostszego – wystarczy zajrzeć na stronę www.BobasiMama.pl, gdzie właśnie pojawiła się najnowsza, zimowa kolekcja sukienek, spodni oraz okryć wierzchnich. Idealnie skrojone i dopasowane sukienki będą rosły razem z Wami, spodnie z pewnością nie ścisną małego lokatora a eleganckie płaszcze dodadzą Wam pewności siebie i oczywiście nie pozwolą zmarznąć. Nam do gustu przypadła różowa tunika – a jaki jest Wasz typ?





wtorek, 26 listopada 2013

Antykoncepcja po porodzie - wkładki hormonalne.

Wkładki wewnątrz maciczne, potocznie zwane spiralami, to dobry sposób antykoncepcji na czas karmienia piersią (ale nie tylko!) "Ten rodzaj antykoncepcji nie ma negatywnego wpływu na laktację. Wkładka jest kilkucentymetrowa, plastikowa, zazwyczaj w kształcie litery T. Może zawierać wstawkę miedzianą lub hormonalną. Wkładka hormonalna (Mirena) ma nieco wyższą skuteczność i nie zwiększa obfitości miesiączek (co zdarza się czasem w przypadku wkładki z miedzią), ale jest znacznie droższa. Hormon zawarty we wkładce działa praktycznie tylko miejscowo w jamie macicy, nie ma zaś działania ogólnego na organizm. Wkładkę zakłada lekarz ginekolog, zazwyczaj podczas miesiączki lub po wykluczeniu ciąży. Zabieg może być nieco nieprzyjemny, ale nie wymaga znieczulenia i może być wykonywany w zwykłym gabinecie. Wkładkę można nosić, zależnie od jej rodzaju, nawet do 7 lat lub wyjąć wcześniej w każdej chwili."

źródło: edziecko


środa, 20 listopada 2013

Gdy karmienie piersią stwarza problemy - SNS Medela

Mało pokarmu, płaczące dziecko i co gorsza spadające na wadze! Niewyspana mama, powoli przekonująca się do karmienia sztuczną mieszanką... A przecięz miało być tak łatwo i przyjemnie :( Niestety nie zawsze karmienie piersią takie jest. Problemów może być naprawdę dużo!

Ale rozwiązanie też jest :) Zestaw SNS Medela idealny we wszystkich problemach mamy z ilością wytwarzanego pokarmu, do rehabilitacji odruchu ssania, stymulacji laktacji, karmienia dzieci adoptowanych lub do długoterminowego karmienia uzupełniającego.
System wspomagający karmienie SNS umożliwia kobietom realizowanie karmienie piersią nawet w sytuacjach, gdy nie mają wystarczającej ilości pkarmu. System wspomagający karmienie wiesza się na szyi, a specjalne dreny za pomocą specjalnego plastra przyczepia do brodawek. Dziecko nie wyczuwa tej imitacji kanalika mlekowego w trakcie karmienia. Szczególnie polecany dla dzieci słabo przybierających na wadze. Stosując SNS pamiętaj zawsze o dodatkowej stymulacji laktacji profesjonalnym laktatorem.
 

  • W zestawie płaska butelka i 3 rodzaje drenów
  • Produkt idealny do rozwiązywania problemów laktacyjnych - imitując pobyt mleka w piersi umożliwia relaktację, ułatwia uwalnianie mleka z piersi 


czwartek, 14 listopada 2013

Konkurs - "Słodki Maluch, słodki Brzuszek"

Pomysł na konkurs powstał dosyć spontanicznie - podczas codziennych "ploteczek" na naszym facebooku :) Tak jak zapowiadaliśmy na jego łamach, dotyczy on naszych maluchów (tych w brzuszkach również)! I żeby było jasno i przejrzyście, zasady przedstawimy poniżej :)

By wziąć udział w konkursie należy spełnić poniższe zasady:
1. Być fanem Bobas i Mama na facebooku KLIK!
2. Poprzez wiadomość prywatną na Facebooku wysłac do nas zdjęcie maluszka lub brzuszka oraz kilka słów od siebie :) Nie zapomnijcie napisać, że zgadzacie się na publikacje zdjęcia na naszym FP!

I to tyle :)

Konkurs startuje dziś czyli 14.11.2013 i potrwa do 1.12.2013 a już 2 grudnia wybierzemy jedno ze zdjęc, a jego właścicielka otrzyma od nas prezent-niespodziankę. Taką od Mikołaja ;) Zdjęcia będą publikowane w specjalnym albumie stworzonym na tą okazję!
Możecie zachęcić znajomych do głosowania i lajkowania zdjęć, ułatwi to nam podjęcie decyzji. Ale pamiętajcie - ostateczny wybór należy do nas, nie do liczby lubię to :)

Bawicie się z nami?


wtorek, 12 listopada 2013

Hermafrodytyzm - czyli płeć nieokreślona.

Szacuje się, że 1 na 500 dzieci rodzi się hermafrodytami. Co kryje się pod tym pojęciem? Nie można jednoznacznie stwierdzić czy dziecko jest chłopcem czy dziewczynką. Zazwyczaj takie dzieci posiadają zarówno męskie jak i żeńskie organy płciowe w mniejszym lub w większym stopniu rozwinięte. Dzieci takie mają mieszankę męskich i żeńskich chromosomów lub nawet genitaliów, dlatego posiadają cechy obu płci.

W większości krajów to lekarz decyduje czy dziecko jestt chłopcem czy dziewczynką i krótko po urodzeniu przeprowadzony zostaje odpowiedni zabieg mający na celu dopasowanie genitaliów do wybranej płci.

Niestety nie zawsze podjęta decyzja jest słuszna. Dziewczynka czuje się chłopcem, chłopiec dziewczynką.
Dlatego też kolejne kraje decydują się na wprowadzenie trzeciej płci - nieokreslonej. Wówczas dziecko po osiągnięciu dojrzałości samodzielnie podejmuje decyzję kim jest.

1 listopada taką możliwośc dostały Niemcy. Jak myślicie - Polska również do nich dołaczy?

wtorek, 5 listopada 2013

Nowości www.bobobasimama.pl - ciązowe płaszcze i kurtki!

Nadeszła ta pora roku, która znacznie utrudnia szybkie wyjscie z domu ;) Ciepłe sweterki, spodnie i przede wszystkim - kurtki! Warstw, ktore musimy na siebie założyc by nie zmarznąć wciąż przybywa.

I tutaj rozpoczyna się dylemat - jaki fason, kolor i grubośc wybrac? Większy dylemat robi się gdy wlaśnie oczekujemy maleństwa, a brzuszek robi się coraz większy i wiekszy ;) Najważniejsza rzecz na jaką musimy zwrócić uwagę przy wyborze okrycia na ten okres, to jego możliwość "rośnięcia" razem  z nami! Oczywiście nie mówimy tu o zakupie worka w którym bedziemy się czuć jak wieloryb ani o czymś w czym zamienimy się w ściśniętą szynkę ;) Idealna kurtka bądź płaszczyk powinny przede wszystkim dawac nam swobodę ruchu. Najlepiej by były odcinane tuż pod biustem z odpowiednio dużą zakładką materiału. Kolor czy długość - wedle gustu :)

Jeśli szukacie ww. zajrzyjcie koniecznie do nas na www.BobasiMama.pl, właśnie pojawiły się tam nowości <3





wtorek, 29 października 2013

Śmieszne minki dzieci

Dziś bez zbędnego pisania, za to ze szczyptą humoru. Każda mama przyzna, że widoku dzieci nigdy dosyć - szczególnie swoich i szczególnie w pierwszych tygodniach życia :) Słodkie minki, uroczy uśmiech, łyse głowki <3 Jak tu się nie zachwycać?
Dziś w poszukiwaniu inspiracji u wujka google natrafiliśmy na masę śmiesznych zdjęć małych szkrabów! I dzielimy się z Wami!








wtorek, 22 października 2013

Napletek u malucha - ściągać czy nie?

Poszperaliśmy dziś troszkę w internecie na temat ściągania napletka u maluchów. Efekt? Opinie są różne!

Do nas najbardziej przemówił artykuł znaleziony na www.parenting.pl, co o nim sądzicie?
A jakie Wy macie doświadczenie w tym temacie?

"Napletek u niemowlaka w większości przypadków jest przyklejony do żołędzi i dopiero z czasem się odkleja. U wielu chłopców ma to naturalnie miejsce około trzeciego roku życia, chociaż naturalnie może też nastąpić dopiero na początku okresu dojrzewania. Retrakcja, czyli odklejanie napletka następuje stopniowo, wraz ze wzwodami, jakie przeżywają chłopcy, niezależnie od wieku. Nie można ściągać napletka na siłę, gdyż może to skutkować powstaniem tzw. załupka.

Napletek u niemowlęcia

Napletek u niemowląt jest szczelnie sklejony z żołędzią i nieruchomy. Nie zsuwa się go tak, jak u dorosłych. Nie należy tego robić na siłę, napletek sam się powinien odkleić. Retrakcja napletka to naturalny proces, który u większości chłopców kończy się około trzeciego roku życia. U innych trwa aż do początków dojrzewania płciowego i także nie ma w tym nic niepokojącego.

Aby zachować higienę prącia niemowlaka, nie trzeba odciągać napletka, wystarczy umyć genitalia tak jak resztę ciała, wodą z mydłem. Nie są konieczne żadne specjalne środki czy metody. Bardzo ważne jest, aby oczyszczać końcówkę penisa z mastki, czyli złuszczającego się naskórka. Gromadzi się w okolicach ujścia cewki moczowej, co zwiększa ryzyko infekcji.

Jeśli napletek u dziecka jest bez problemu odciągany (co w bardzo rzadkich przypadkach zdarza się nawet u noworodków), należy myć prącie nie tylko z zewnątrz, ale także po odciągnięciu napletka. Ucząc dziecko higieny, należy także pamiętać, aby nauczyło się zawsze myć penisa po odciągnięciu napletka.

Nieprawidłowości związane z napletkiem niemowlaka

Kiedy więc należy zacząć się niepokoić (albo raczej pójść z dzieckiem do lekarza)? Wtedy, kiedy po bardzo delikatnym naciągnięciu napletka, nie widać ujścia cewki moczowej („dziurki” w prąciu). Taki stan sprzyja infekcjom dróg moczowo-płciowych. Jeśli oprócz tego dziecko ma trudności z oddawaniem moczu, należy jak najszybciej pójść do lekarza.

Stan, w którym napletek jest zbyt ciasny i nie daje się odciągnąć jest nazywany stulejką. Jednak w przypadku chłopców o stanie chorobowym i nieprawidłowym mówi się, kiedy nieodciąganie napletka powoduje jakieś dolegliwości lub jest na tyle ograniczone, że zasłania ujście cewki moczowej. Stulejkę najczęściej leczy się operacyjnie: może to być operacja usunięcia części lub całości napletka (obrzezanie z przyczyn zdrowotnych) lub operacja plastyczna, korygująca kształt napletka.

Innym problemem związanym z napletkiem dziecka jest tzw. załupek. Jest to stan wywołany przez przedwczesne próby odciągnięcia napletka. Po pęknięciu delikatnej skóry napletka (co jest bardzo bolesne dla dziecka) powstałe rany zasklepiają się, tworząc blizny. Tego rodzaju problemy mogą doprowadzić do sytuacji odwrotnej do stulejki: niemożliwości naciągnięcia napletka z powrotem na żołądź. W zależności od tego, jak mocno napletek jest zaciśnięty na żołędzi, może nie powodować żadnych dolegliwości bólowych lub wręcz przeciwnie – a nawet doprowadzić do martwicy. Są to bardzo rzadkie przypadki, niemniej jednak załupek zawsze i jak najszybciej powinien być leczony chirurgicznie."

środa, 16 października 2013

Fotelik dla starszego malucha.

Shifter
Nowoczesny i atrakcyjny fotelik dla starszych dzieci, oferujący najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Dzięki wyjątkowej konstrukcji, rośnie wraz z dzieckiem. Obszerne oparcie i zagłówek, regulowane nachylenie, czy zdejmowana delikatna w dotyku tapicerka to tylko niektóre z zalet fotelika SHIFTER.
sport turbo
  • odpowiedni dla dzieci o wadze 15-36kg (grupa II, III) 
  • rośnie razem z dzieckiem zarówno na wysokość, jak i szerokość
  • intuicyjny mechanizm dostosowania fotelika do wzrostu dziecka, obsługiwany jedną ręką
  • solidna konstrukcja oparta na trwałej skorupie
  • dwustopniowa regulacja nachylenia dla jeszcze większego komfortu podróżowania
  • delikatna w dotyku, trwała tapicerka, którą można łatwo zdjąć i wyprać
  • komfortowe, ergonomiczne podłokietniki
  • łatwy i stabilny montaż przy pomocy pasów 3-punktowych

  • obszerny zagłówek chroniący główkę dziecka
  • boczne osłony zwiększające bezpieczeństwo podczas podróży
  • atrakcyjny wygląd i aż 7 modnych zestawień kolorystycznych do wyboru
  • homologacja ECE R44/04




     





  •  

środa, 9 października 2013

Cztery okresy porodu

Wiedziałyście, że jest ich aż tyle? :)

I OKRES PORODU

Trwa od wystąpienia regularnych skurczów aż do całkowitego rozwarcia szyjki macicy. Może trwać nawet kilkanaście godzin!
Dzieli się na fazę utajoną (wolne rozwieranie) do rozwarcia 3-4 cm oraz fazę aktywną do całkowitego rozwarcia. Wraz z upływem czasu skurcze stają się coraz częstsze i silniejsze, a pod koniec pierwszego okresu porodu występują co 2-3 minuty, trwając 30-60 sekund.

II OKRES PORODU

Czyli poród dziecka - od całkowitego rozwarcia aż do momentu urodzenia.

III OKRES PORODU

To poród łożyska - od urodzenia noworodka do momentu wydalenia popłodu, czyli łożyska - czas trwania do 30 minut więc to już pestka wporównaniu do poprzednich okresów

IV OKRES PORODU

Zabiegi poporodowe - kontrola lekarska szyjki macicy, pochwy, zszycie obrażeń poporodowych lub naciętego krocza, pozostanie położnicy pod ścisłą opieką medyczną przez okres minimum 2 godzin

poniedziałek, 7 października 2013

Od urodzenia bez pieluchy!

Kochamy je i nienawidzimy - pieluchy jednorazowe w wielkiej mierze ułatwiają nam życie. Niestety kosztują majątek, a maluch "przetrzymany" w nich zbyt długo niechętnie garnie się do załatwiania w nocniczku :)

Okazuje się że nastała nowa moda - no, niezupełnie nowa, gdyż w Afryce czy w Indiach, gdzie pampersy sa średnio osiągalne lub zwyczajnie zbyt drogie, to nie moda a codzienność. O czym mowa? O wychowaniu bez pieluch - i to od urodzenia!

Na czym polega - jak łatwo się domysleć, na wysadzaniu maluch od pierwszych chwil życia. Technika wychowania bez pieluch, zakłada, że malcem w każdej chwili zycia jest mama lub tato i to własnie oni powinni wyprzedać potrzebę. Jak? Zwyczajnie - po wyrazie twarzyczki, grymasach i... zmianach ciśnienia hydraulicznego w pęcherzu. Cokolwiek to znaczy i jakkolwiek brzmi podobno jest bardzo łatwe, hmm...

Gdy już rozpoznajemy sygnały, czymprędzej zdejmujemy ubranka i lecimy wysadzić malucha, pod warunkiem, że zdążylismy i kupa nie wylądowała na naszym świeżo wypranym dywanie/nowej bluzce/stole, stopach :D

Przypuścmy, że sie udało - teraz stymulujemy, czyli naśladujemy potrzeby fizjologiczne typu siii, e-e itp. Prada, ze proste?:D Pieniądze zaoszczędzone, śmieci nie ma, dziecko pupkę ma zdrowa i nieodparzoną, a my możemy się pochalić że tak szybko nauczyło się sikać do nocniczka.

Gorzej będzie na spacerach w mrozie, w sklepie lub nawet wtedy gdy będziemy chcieli coś zrobić - przecież cały czas musimy siedzieć i wyczekiwać grymasów ;)


czwartek, 3 października 2013

Po porodzie - pobyt w szpitalu

Wczoraj na naszym facebooku pytaliśmy o Wasz pobyt w szpitalu zaraz po porodzie - oddzew był spory! Dziś postaramy się przybliżyć mamom, które jeszcze oczekują maluszka, jak wygląda ten czas :)

W Polsce po porodzie naturalnym pobyt w szpitalu to minimum trzy dni - po cięciu cesarskim minimum 4 doby. Oczywiście w przypadku gdy nic się nie dzieje z dzieckiem i mamusią :) Pierwsze 2-3 godziny to pobyt na oddziale porodowym, gdzie zapoznajemy się z naszym skarbem, następnie zostajemy przeniesione na oddział położniczy gdzie zaczyna się prawdziwe życie ;)

Karmienie, przewijanie i opieka nad dzieckiem od tej chwili należy do nas - oczywiście powinnyśmy otrzymać pomoc od pielęgniarek, niestety w praktyce i z doświadczenia wynika, że bywa z tym różnie :(
Każdy dzień wygląda podobnie - pobudka, śniadanie i wizyta lekarska. Mamę bada ginekolog, maluszka pediatra. W niektórych szpitalach dzieci zabierane są na kąpanie, w innych kąpie się je w sali z pomocą mamusi.

Pamiętajcie - macie prawo być przy kąpaniu, badaniu czy szczepieniu i jeżeli chcecie, nie wahajcie się tego egzekwować.
Każda z nas może również zaprosić rodzinę - ale gdy leżycie na sali wieloosobowej, weźcie pod uwagę to, że dla lokatorek ciągłe odwiedziny mogą być krępujące.
Poproście rodzine o prowiant, oczywiście zgodny z dietą mamy karmiącej. Posiłki w szpitalu nie są zbyt bogate i jest ich jedynie trzy.

Dziewczyny, dodałybyście jeszcze coś do tej listy? Jak wspominacie swój pobyt i opiekę?


poniedziałek, 30 września 2013

Uspokoi i zrelaksuje - muzyka dla kobiet w ciąży oraz dla maluszków.

Rozkosznie relaksujący, trzy-płytowy album z muzyką dla kobiet w ciąży oraz niemowląt. Specjalnie wyselekcjonowany materiał muzyczny, zgodny z sugestiami psychologów, pedagogów i muzykologów. Wydawnictwo promowane i polecane przez wiele portali parentingowych, szkoły rodzenia, zbierające znakomite recenzje. Wydany jako kontynuacja znakomitego „Cudownego Czasu Oczekiwania”.
„Będę mamą” to prawie trzy godziny z wyjątkową muzyką, wybraną przez najwyższej klasy specjalistów. Znakomite połączenie dobroczynnego wpływu muzyki klasycznej (efekt Mozarta ) z uspokajającą, cudownie odprężającą muzyką relaksacyjną, spowoduje, że Ty i Twoje dziecko wyciszycie wszystkie niekorzystne emocje.
Na rynku dostępnych jest wiele dobrych płyt z muzyką dla kobiet w ciąży, ale nie wszystkie wykonane zostały z taką dbałością i starannością jak „Będę mamą”.

Przyszłym mamom zaleca się słuchanie muzyki wyciszającej i relaksacyjnej. Badania bowiem dowiodły, iż muzyka relaksacyjna wspomaga procesy oddychania, jak również może wpływać na obniżenie ciśnienia krwi - co jest niezwykle istotne dla kobiet w ciąży. 

Dlaczego tylko niektórym przyszłym mamom naprawdę zależy na przyszłości ich dziecka?
Czy wiesz, że to co słyszy Twoje dziecko będąc w brzuszku, będzie miało wpływ na jego rozwój także po narodzinach? Często zapominamy, że dziecko przychodząc na świat ma w pełni wykształcony układ słuchowy oraz cały bagaż doświadczeń i umiejętności z okresu ciąży.
W okresie prenatalnym dziecko poznaje świat głównie za pośrednictwem dźwięków. Większość z tych dźwięków jest zniekształcona przez wody płodowe. Jednak, jak wynika z wielu przeprowadzonych badań naukowych, kontakt z muzyką ma duży wpływ na rozwój połączeń neuronalnych w mózgu dziecka, co w przyszłości może mieć wpływ na jego rozwój intelektualny m.in na zdolność przyswajania języków obcych, zdolności matematyczne i logicznego myślenia. Ponadto, noworodki słysząc muzykę, którą pamiętają z okresu prenatalnego i z którą mają pozytywne wspomnienia, są w stanie uspokoić się słysząc jej dźwięki.
Pamiętaj jednak, że to co podoba się Tobie, niekoniecznie podoba się Twojemu dziecku, i odwrotnie. Ta muzyka jest potrzebna Tobie i Twojemu dziecku.
Poród to wielki stres nie tylko dla kobiety, ale w szczególności dla dziecka. Nagle w jednej chwili, cały jego świat, który do tej pory znało, znika. Nowe otoczenie jest zimne i nieznajome. Pamięć dziecka to dźwięki. Dziecko poznaje nie tylko Twój głos, ale także muzykę i inne dźwięki, które słyszało będąc w brzuszku. Dlatego zadbaj o to, aby wzorem zachodnich szpitali, podczas porodu na sali, grała cichutko muzyka, której słuchałaś razem z dzieckiem w ciąży. Ułatwi to maleństwu przyjście na świat, ponieważ ta muzyka kojarzy mu się ze spokojem, wyciszeniem i relaksem.
Album "Będę mamą" został wydany w ramach Ogólnopolskiej Akcji „MUZYKA – DZIECIOM”
Akcja "Muzyka Dzieciom" uzyskała także wsparcie wielu artystów, dziennikarzy, instytucji, żłobków, przedszkoli i domów dziecka. Główną jej ideą jest poszerzanie wiedzy społeczeństwa, zwłaszcza rodziców, na temat wpływu muzyki na rozwój dziecka, począwszy od okresu ciąży, aż do wieku szkolnego. W ramach Akcji odbywają się także koncerty, konkursy, szkolenia i imprezy.


wtorek, 24 września 2013

Nie chce drugiego dziecka!

Coraz częściej słyszymy, jak świeżo (i nie tylko!) upieczone mamy, deklarują, że jedno dziecko to absolutne maximum!
Kłopoty finansowe, brak pracy, brak czasu, trauma poporodowa - to tylko kilka czynników z powodu których wiele małżeństw nie decyduje się na kolejną pociechę. Na edziecko.pl mamy piszą:

Ewa: "- Chcę dziecku zapewnić tylko to, co najlepsze. Nie z najwyższej półki, bo na to mnie nie stać, ale dobrej jakości. Dlatego też nie chcę mieć dwójki dzieci na 40m2. Chcę dać dziecku najlepszą na jaką mnie będzie stać edukację, książki, ubezpieczenie, itd. Chciałabym też przeżyć tzw. druga młodość, gdy Nina się usamodzielni. Pożyć trochę dla siebie i partnera. Zwiedzać świat, godnie i w dobrej kondycji się zestarzeć, a to nie byłoby takie łatwe z drugim dzieckiem.

Monika ma dwuletniego syna. Bartek jest chory (autyzm dziecięcy, epilepsja, nieharmonijny rozwój psychoruchowy) i wymaga bardzo troskliwej opieki. - Urodziłam, gdy miałam 26 lat. Byłam po studiach, miałam stabilne zatrudnienie, własne mieszkanie i wówczas wydawało mi się, że to najlepszy czas na dziecko. Teraz jednak, z uwagi na jego problemy zdrowotne, konieczność rezygnacji z pracy i mnóstwa wyrzeczeń, mam wrażenie, że moje życie się skończyło, zanim tak naprawdę się zaczęło. Decyzja o posiadaniu tylko jednego dziecka była dla mnie czymś oczywistym. Sama jestem jedynaczką i nigdy nie odczułam braku rodzeństwa. Mój mąż też jest zdeklarowanym zwolennikiem posiadania jedynaka, mimo że sam ma brata. Czujemy się spełnieni jako rodzice. Poza tym lubimy wygodne życie, a po odchowaniu Bartka, chcemy wreszcie trochę odsapnąć i na nowo cieszyć się życiem. Mieszkamy sami w dużym mieście, oddaleni jakieś 100 km od rodziny, nie mamy nikogo, kto choć na chwilę mógłby nas odciążyć. Nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że nie chcemy mieć więcej dzieci. I decyzja ta nie jest spowodowana chorobą Bartka. Została podjęta zanim jeszcze zaszłam w ciążę.

Ania, mama Tomka, miała okazję skonfrontować obraz macierzyństwa z czasopism, książek i opowieści z brutalną rzeczywistością. - Mój syn przez pierwsze 3 miesiące darł się wniebogłosy, dzień i noc, wiecznie wisiał na zmasakrowanym cycku, nie dając mi się nawet wysikać. Miałam takiego masakrycznego baby bluesa, że najczęściej wyłam razem z nim. Jak na zbawienie czekałam z nadzieją, że po pierwszych 3 miesiącach dziecku będzie lepiej (bzdura, mojemu nie było), jak już zacznie siedzieć to będzie się bardziej interesował światem (kolejna bzdura, chciał siedzieć tylko w mamy objęciach), jak zacznie raczkować to zajmie się sobą (raczkowanie było przydatne, żeby w tempie ekspresu przemieszczać się za mamą pędzącą zrobić siku)... Po roku poprawiło się ze spaniem i zabawą, ale zaczęły się drgawki gorączkowe (wiec ja dalej nie sypiam po nocach), miesiąc w miesiąc jesteśmy w szpitalu. Nerwy o zdrowie dziecka zabiłyby wszelkie chęci na kolejne, gdyby takie istniały po przeżyciu pierwszego roku z Tomkiem."

Oczywiście są plusy i minusy posiadania jednego dziecka - a Wy macie/zdecydujecie się na więcej pociech?

 

czwartek, 19 września 2013

Idealny laktator ręczny

Właśnie - jaki powinien być idealny laktator ręczny. Na myśl przychodzi nam kilka czynników:

  1. Ciężar - a raczej jego brak. W końcu nie chcemy niepotrzebnie dźwigać :)
  2. "Poręczność" - ważne by dostęp do rączki nie był utrudniony. Sama rączka powinna chodzić lekko i bez oporu
  3. Skuteczność - z tym będzie ciężej. Warto podpytać doświadczone mamy, który model zdał u nich egzamin
  4. Dodatkowe akcesoria - smoczki, butelki, wymienne nakładki. Małe rzeczy a tak usprawniają życie :)
www.BobasiMama.pl właśnie wprowadził do oferty kolejne laktatory w niskiej cenie. Do wyboru mamy:


Laktator ręczny LAKTA Plus dostępny tu: http://bobasimama.pl/pl/p/Laktator-reczny-LAKTA-Plus/1391

 



Laktator ręczny LAKTA dostępny tu http://bobasimama.pl/pl/p/Laktator-reczny-LAKTA-/1392



Laktator ręczny LAKTA Mila dostępny tu http://bobasimama.pl/pl/p/Laktator-reczny-LAKTA-Mila/1390


wtorek, 17 września 2013

Kupujemy pierwszy wózek!

Źle wybrany wózek może skutecznie zniechęcić nas do spacerów! Za ciężki, zbyt duży i szeroki, uniemożliwi wniesienie go na piętro, czy przejście przez wąskie drzwi.
Czy istnieje wózek idealny? Oczywiście to pojęcie względne- dla kazdej z nas ważne jest co innego. Ale oczywiście na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i komfort malucha, kolejno nasz komfort prowadzenia i na końcu wygląd i cenę :)

1. Ważne by wózek posiadał odpowiednią amortyzacje - nie chcemy by maluch podskakiwał w gondolce:) Najlepsze (miękkie) są kółka pompowane, dodatkowe amortyzatory lub paski również znacznie łagodzą wstrząsy.
2. Waga - złożenie, podniesienie (wraz z dzieckiem na ręku) ciężkiego wózka to nie lada wyczyn.
3. Wielkość gondoli i spacerówki - duża posłuży dłużej. Również zimą, gdy dziecko jest grubiej ubrane i przykryte, potrzebujemy czegoś obszerniejszego:)
4. Odwracane siedzisko lub rączka - raz dziecko woli widzieć mamę, raz krajobraz :)
5. Stabilność - najlepsze są czterokołowce, niestety przy nieprawidłowym najechaniu na przeszkode wózkiem trójkołowym, dziecku grozi upadek!
6. Hamulce i pasy - nie musimy chyba pisać jak ważne są te rzeczy :)  Pasy koniecznie pięciopunktowe i długie!
7. Podbijanie - czyli jak zachowuje się wózek, gdy naciśniemy na jego rączkę. Dobrze wyważony wózek powinien się łatwo podbić  nawet jedną ręką (pomimo dziecka w środku). Na kiepskim trzeba będzie zawisnąć, by podniósł przednie koła. Dobre podbijanie każda mama doceni dzięki milionom krawężników, które przyjdzie jej pokonać;)
8. Łatwość składania i rozkładania - często trzeba to zrobić jedną ręką, podczas gdy na drugiej leży maluszek:)

Poza powyższymi podstawowymi kryteriami wymienić jeszcze można jakoś materiału, z którego uszyta jest tapicerka wózka oraz możliwość zdejmowania jej do prania, wielkość budki (ważne, by była duża, cicha, z siateczkami wentylacyjnymi (zamykanymi na zimę), a ideałem jest możliwość naciągania jej aż do pałąka), regulowaną rączkę (teleskopową lub łamaną), duży i wytrzymały kosz na zakupy,  pałąk lub tackę (podnoszą bezpieczeństwo, są też lubiane przez dzieci) oraz dopasowaną folię przeciwdeszczową (uniwersalna nie zawsze pasuje). Zbędne natomiast jest popularne w Polsce  okrycie na nóżki - znacznie lepiej dokupić uniwersalny, polarowy śpiworek, który nie jest drogi, a znacznie lepiej ochroni malucha przed zimnem i wiatrem.

źródło: benc.pl

 

piątek, 13 września 2013

Sezon na katar - jak sobie z nim radzić?

Sezon na chorowanie uważamy za otwarty - i wcale nas to nie cieszy. Ból głowy, kaszel i wieczny katar, oj maluszkom dadzą popalić :(
Znacie takie powiedzenie - katar leczony trwa tydzień a nieleczony 7 dni? ;) Niestety lekarstwa na tego dokucznika nie ma. Ale możemy ulżyć choć trochę cierpiącemu dziecku!

Od czego zacząć? Najważniejsze to nawilżanie - zarówno noska jak i dbanie o odpowiednią wilgotność powietrza. Nosek (byle nie za często) nawilżamy specjalnymi sprayami dostępnymi w aptece. Powietrze - nawilżaczami bądz po prostu mokrymi ręcznikami rozłożonymi na grzejnikach :)

Kolejny krok to oczyszczanie noska - maluch niestety sam gonie wydmucha :) Do tego użyjmy specjalnych aspiratorów np takich KLIK.
Aspirator usuwa  nadmiar wydzieliny mogącej prowadzić do powikłań takich jak kaszel czy infekcja ucha.
Specjalnie zaprojektowana komora sprawia iż do aspiratora nie potrzeba żadnych filtrów.
To ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie dla każdego rodzica.

Miękka silikonowa końcówka zapewnia bezpieczeństwo błony śluzowej nosa.
Ergonomiczny kształt sprawia że wyciągnięty śluz zostaje uwięziony w aspiratorze bez ryzyka cofnięcia się z powrotem.
Przeźroczysty pojemniczek pozwala kontrolować ilości odciągniętej wydzieliny.

Możemy również spróbować wylać na poduszkę kilka kropel olejków eterycznych, ważne by wcześniej sprawdzić czy dziecko nie jest na nie uczulone :)

Jakie jeszcze sposoby wykorzystujecie przy chorym maluchu? 



poniedziałek, 9 września 2013

Ciąża - miesiąc 8

Meta już tuż, tuż <3 Z pewnością odczuwacie sporo dolegliwości związanych ze słodkim ciężarem, który szykuje się już do wyjscia :) Bolą plecy, puchną nogi - jedyne o czym teraz marzymy, to odpoczynek.
Ale Drogie Panie - finał coraz bliżej! Czujecie zbliżający się moment powitania na świecie malucha? :)

Czasu nie zostało zbyt dużo - warto zacząć kompletowac wyprawkę! Nasz maluch ma już około 1800-2200 gram. Coraz bardziej przypomina różowego i pulchnego smyka. Jego narządy wciąz się rozwijają, szczególnie płuca.

8 miesiąc ciąży

Ósmy miesiąc ciąży to już poważne myślenie o zbliżającym się porodzie. Przyszła mama odczuwa skutki dźwigania ciężkiego brzuszka: bóle krzyża, obrzęki nóg, trudności z oddychaniem. Pocieszenie stanowi świadomość, że rozwiązanie ciąży zbliża się wielkimi krokami. To doskonały czas, aby zająć się kompletowaniem wyprawki dla noworodka. Dziecko w ósmym miesiącu ciąży waży 180-220 dag. Jego skóra wygładza się i różowieje, a ciało przybiera bardziej zaokrąglony kształt. Nadal dojrzewają narządy wewnętrzne, zwłaszcza układ oddechowy.

Spis treści:

  1. 1. Rozwój dziecka w ósmym miesiącu ciąży
  2. 2. Dolegliwości ciążowe ósmego miesiąca
  3. 3. Badania w ósmym miesiącu ciąży
  4. 4. Rady dla kobiet w ósmym miesiącu ciąży

1. Rozwój dziecka w ósmym miesiącu ciąży

W ósmym miesiącu ciąży dziecko mierzy około 46 cm długości. U chłopców jądra znajdują się już w worku mosznowym. Maluszek rozpoznaje światło i ciemność, na gwałtowne oświetlenie brzucha może reagować odwracaniem ciała lub zamykaniem powiek. Dziecko intensywnie ćwiczy funkcje życiowe, takie jak oddychanie, ssanie i połykanie. W brzuchu mamy jest mu już dosyć ciasno, ponieważ znacznie przybrał na wadze – przyjmuje dlatego pozycję skuloną, ze skrzyżowanymi rączkami i nóżkami. Maluszek powoli przygotowuje się do porodu i może już ustawić się główką w dół, w kierunku kanału rodnego.

2. Dolegliwości ciążowe ósmego miesiąca

Brzuch kobiety znacznie powiększa swój obwód, dlatego w wiele ubrań ciążowych przyszła mama może się nie mieścić. Jak kiedyś kobieta bała się porodu, tak teraz zaczyna coraz częściej myśleć o rozwiązaniu i chcieć szybkiego przyjścia dziecka na świat. Brzuch dotyka łuków żebrowych, dlatego problemy z oddychaniem mogą być coraz częstsze. Kiedy maluch prostuje nóżki, kobieta odczuwa kłucie w żebrach. W takiej sytuacji najlepiej zmienić pozycję, by dziecko przestało uciskać na żebra. Kręgosłup jest bardzo obciążony, więc nie można go dodatkowo nadwerężać długotrwałym staniem. Na ból pleców w ciąży dobre jest ćwiczenie tzw. kocich grzbietów.
Mimo zmęczenia kobiecie trudno jest zasnąć, ponieważ w znalezieniu wygodnej pozycji do snu przeszkadza duży brzuch. Dziecko też uaktywnia się, kiedy mama kładzie się do łóżka. Najlepsze ułożenie na nocny odpoczynek to pozycja na lewym boku, z podgiętą prawą nogą i z poduszką włożoną między kolana. Przed spaniem warto wywietrzyć pokój i udać się na wieczorny spacer. Obawa przed porodem nie jest jeszcze bardzo silna, choć niektóre kobiety mają lęki przed trudami macierzyństwa i zmianą, która zajdzie w ich rodzinie po pojawieniu się dziecka.

3. Badania w ósmym miesiącu ciąży

  • Badanie USG – określenie wielkości płodu i ocena stanu oraz położenia łożyska.
  • Przeciwciała anty-Rh – ocena ryzyka konfliktu serologicznego między matką a płodem.
  • Ocena wydzieliny z pochwy – określenie stopnia czystości pochwy.
  • Morfologia krwi – ocena poziomu białka, cukru i innych składników we krwi.
  • Badanie moczu – ocena czynności nerek i wykluczenie zakażeń układu moczowego.
  • Przeciwciała toksoplazmozy – badanie w kierunku rozpoznania choroby.
  • Badanie ginekologiczne – określenie położenia płodu w macicy i elastyczności szyjki.
  • Waga ciała – ocena przyrostu masy ciała kobiety przed porodem.
  • Badanie czynności serca płodu – kontrolowanie akcji serca dziecka.
  • Badanie położnicze zewnętrzne – badanie obwodu brzucha i powiększonych piersi.
  • Ocena wymiarów miednicy – określenie stopnia rozejścia się miednicy do porodu.
  • Ocena ruchliwości płodu przez ciężarną – określenie aktywności dziecka w ciągu dnia.
  • Badanie KTG – badanie czynności skurczowej macicy i akcji serca płodu.

4. Rady dla kobiet w ósmym miesiącu ciąży

Dolegliwość ciążowa Jak sobie radzić?
Zadyszka Odpoczynek, unikanie forsownych zajęć, leżenie na boku, jazda windą zamiast wchodzenia po schodach, rezygnowanie z długiego chodzenia.
Zasłabnięcie Siedzenie lub leżenie na boku, opuszczenie głowy jak najniżej, mocne ściskanie płatków uszu, sprawdzenie ciśnienia tętniczego krwi.
Obrzęki nóg Odpoczywanie z nogami uniesionymi wyżej niż tułów, podkładanie pod stopy w czasie snu poduszki, stosowanie chłodnych okładów na stopy, robienie sobie wieczornych kąpieli nóg, delikatny masaż stóp.
Zgaga Częste spożywanie posiłków, ale w mniejszych porcjach. Unikanie przeciążania żołądka jedzeniem, picie szklanki mleka przed snem.
Mrowienie rąk Układanie rąk podczas snu na poduszce, by znajdowały się wyżej niż reszta ciała. Unoszenie rąk w czasie uczucia mrowienia do góry.
W ósmym miesiącu ciąży warto zacząć masować krocze i ćwiczyć mięśnie Kegla. Ćwiczenie mięśni Kegla pomaga uchronić krocze przed nacięciem w czasie porodu. Do masażu pochwy i krocza należy stosować olejek migdałowy lub zwykły olej roślinny. Przestrzeń między przedsionkiem pochwy a odbytem należy uciskać i rozciągać kciukiem oraz palcem wskazującym.

tekst: parenting.pl
 

piątek, 6 września 2013

Konkurs z www.modanabrzuszek.pl

Kochani, tak jak obiecywaliśmy na naszym Facebooku - pora na konkurs! Do wygrania 2 komplet pościeli z www.bobasimama.pl w wybranym przez siebie wzorze :) Nie będziemy dużo pisać - ZAPRASZAMY



wtorek, 3 września 2013

Ćwiczeia dla mamy i malucha

Młode mamy doskonale wiedzą jak ciężko jest wygospodarowac wolną chwilę dla siebie! Wymagający uwagi maluch nie pozwoli na zbyt długie odpoczywanie i... ćwiczenia!
Jak wiadomo, po porodzie jednym z marzeń jest szybki powrót do formy - i da się to zrobić razem z malcem!
Portal wp.pl przedstawił 10 takich ćwiczeń:
1.    Wzmacniamy mięśnie pośladków
Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami, dziecko połóż sobie na brzuchu tak, aby wygodnie opierało się na Twoich udach i przytrzymaj je rękoma. Unieś biodra napinając pośladki, następnie powoli opuszczaj.
2.    Wzmacniamy mięśnie brzucha
Pozycja jak wyżej, unosisz do góry głowę, ramiona i łopatki napinając mięśnie brzucha, czyli robisz tzw. brzuszki. Dolna część pleców pozostaje na macie.
3.    Wzmacniamy mięśnie brzucha
Leżąc na plecach, odrywasz stopy od podłoża, na podudziu kładziesz maleństwo, trzymając je za raczki. Unosisz i opuszczasz biodra napinając dolną część mięśni brzucha.
4.    Wzmacniamy mieśnie ud
Stajesz w rozkroku ze stopami skierowanymi lekko na zewnątrz, dziecko trzymasz tak, aby opierało się plecami o Twój tułów, w tej pozycji wykonujesz przysiady.
5.    Wzmacniamy mięśnie ud i ramion
Pozycja jak wyżej, ale dziecko trzymamy w wyprostowanych rękach przed soba, przytrzymując je pod paszki (UWAGA! Dziecko musi umieć trzymać główkę), wykonując przysiady, podnosimy dziecko do góry i opuszczamy.
6.    Wzmacniamy mięśnie ud i pośladków
Stajesz w wykroku, kolano nogi wykrocznej ustawione nad stopą. Sadzasz dziecko na udzie, opierasz o swoj tułów, jeśli nie siedzi samodzielnie, wykonujesz przysiady, starając się kolanem nogi zakrocznej siegnąć jak najbliżej podłogi.
7.    Wzmacniamy mięśnie pośladków
Klęk podparty na przedramionach, maleństwo leży na macie pomiędzy naszymi ramionami, buzia w naszą stronę. Unosimy wyprostowaną nogę do poziomu tułowia i opuszczamy kilka razy, powtarzamy taką samą serię na drugą stronę.
8.    Wzmacniamy mięśnie pośladków
Leżysz na boku, dziecko kładziesz tak, byś miała z nim kontakt wzrokowy. Dolną nogę uginasz w kolanie, a górną wyprostowaną nogą wykonujesz unoszenia. Powtarzasz taką sama serię na drugą stronę.
9.    Wzmacniamy mięśnie obręczy barkowej.
Klęk podparty, dłonie skierowane do środka, dziecko leży pomiędzy naszymi ramionami  na podłodze. Uginając ręce w łokciach opuszczamy głowę jak najniżej, ściągając przy tym łopatki.
10.    Wzmacniamy mięśnie grzbietu
Pozycja jak wyżej. Prostujemy prawą nogę, lewą rękę i unosimy do poziomu tułowia. Po trzech sekundach zmieniamy stronę, powtarzamy ćwiczenie kilka razy.

Wygląda mało skomplikowanie - spróbujemy? :)
 

piątek, 30 sierpnia 2013

Ciąża miesiąc 7

Mamusie - pora na rozmowy z maluchem ;) Właśnie zaczął rozpoznawac nasz głos :) Z pewnością zorientowałyście się, że maluch mniej fika - nie ma już miejsca! Za to potrafi wepchnąc rączke lub nóżke w przedziwne miejsca :)

Wszystkie narządy dzieciaczka są już wykształcone i zaczyna on teraz przybierać na wadze. Płuca kończą etap przystosowania się do oddychania powietrzem, włoski znikają z ciałka i gęstnieją te na główce.
Moze już być obrócony głowką w doł - szykowanie na wyjście czas start!
Pod koniec 7 m waży ok 1700 g i mierzy 40 cm.

Ty z pewnością zaczynasz czuć się ociężale - sporej wielkości macica zmienia środek cięzkości ciała i mogą dokuczać bóle pleców. Oddychanie est cięższe a my bardzie niezgrabne :) Pojawiają się zaparcia, skurcze przepowiadające i obrzęki. Szybciej się męczymy, w mniej rzeczy mieścimy :)

Teraz najważniejszy jest odpoczynek :)


poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Idealna bielizna młodej mamy

Jesteście już po porodzie - ciało wydaje się obce i wciąż nie nasze. Można sobie z tym poradzić! Wystarczy idealna bielizna, która wymodeluje nie do końca płaski brzuszek, podtrzyma nabrzmiałe piersi i wyszczupli.

Dla mamy karmiącej najważniejszy jest biustonosz. Powinien posiadac kilka ważnych cech by spełnić swoje zadanie!
  • miseczki z zapięciem pozwolą jedną ręką wydobyć pierś i nakarmić niecierpliwego malucha
  • idealnie dopasowany obwód i szerokie ramiączka podtrzymają ciężki i nabrzmiały biust
  • fiszbiny utrzymają to co trzeba, tam gdzie trzeba;)
  • miękkie, bawełniane wnętrze nie podrażni wrażliwych teraz piersi
  • i ostatnie ale nie najmniej ważne - ładny wygląd!. W końcu nadal jestesmy kobietami:)
Biustonosze na www.BobasiMama.pl znajdziecie tu ---> biustonosze

Idealne figi:

  • krótko po porodzie sprawdzą się figi wielo lub jednorazowe, zrobione z przewiewnej siateczki
  • kilka tygodni po możemy śmiało założyć coś ładniejszego - ważne by były bawełniane i miękkie, niepodrazniające nacięcia, które większosc z nas bedzie miała
  • i oczywiście wygląd nadal ważny
Figi u nas ---> figi



Bielizna korygująca utrzyma nasze ciało w ryzach, pomoże rozciągniętej skórze wrócic na miejsce a nam doda komfortu:) Do wyboru mamy pas na brzuch lub majtki z podwyższonym stanem. Wyszczuplą talię, ukryją odstający brzuszek i wiotką jeszcze skóre. Koniecznie musicie takie nabyć!
Bielizna korygująca ---> tu

poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Prezent dla mamy, prezent dla malucha!

To rewelacyjny zestaw profesjonalnie połączonych dwóch ramek 10x15 cm, gdzie w jednej z ramek jest specjalna, samoutwardzalna glinka, w której odbija się odcisk rączki lub nóżki dziecka, zaś w drugiej jest miejsce na zdjęcie malucha.
- Wykonanie odcisku jest bardzo proste. Glinka jest bardzo elastyczna, masa zastyga pod wpływem powietrza, nie trzeba jej wypalać. Zestaw będzie doskonałym prezentem dla rodziców, dziadków czy znajomych, a samo wykonanie odcisku będzie wspaniałą zabawą dla całej rodziny


Do kupienia na www.BobasiMama.pl

 

poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Stylowe Dzieci - Suri Cruise

Suri - córka Katie Holmes i Toma Criusa znalazła się na pierwszym miejscu najlepiej ubranych dzieci gwiazd! Jakiś czas temu świat obiegła plotka,która okazała się prawdziwa, iż dziewczynka zostanie projektantką :)
Malutka nosi stroje od najdroższych projektantów, jest stylizowana przez sztab stylistów, więc nic dziwnego, że jej stroje zachwycają. W jej garderobie nie brakuje również butów na obcasie - czego nie pochwalamy!
Zobaczcie kilka strojów małej fashionistki!